С много радост и гордост споделяме успехите на нашите ученици и учители в годишните награди на „Книговище“, както и в Априлското състезание по четене с разбиране.
Сред отличените класове от цялата страна блестящо се откроиха учениците от 1.в клас с класен ръководител г-жа Михаела Николова. Първокласниците заслужено спечелиха титлата шампиони в Априлското състезание по четене с разбиране със своето старание, постоянство и любов към книгите.
С голям успех се представиха и учениците от 2.а клас с класен ръководител г-жа Севдалина Белобрадова, които бяха отличени като вицешампиони в състезанието. Второкласниците заслужено получиха и престижната награда „Най-четящ клас“ за учебната 2025/2026 година.
Признание получиха и двете учителки, които бяха удостоени със званието „Посланик на четенето“ – отличие за вдъхновяващата им работа, отдаденост и умението да превръщат четенето в истинско приключение за децата.
Тези награди са повод за истинска гордост за цялата училищна общност. Те са доказателство, че когато любовта към книгите се насърчава с търпение, вдъхновение и сърце, резултатите не закъсняват.
Поздравления за всички ученици и техните учители! Продължавайте да четете, да мечтаете и да покорявате нови върхове!





